Sobota   21.6.2008                              Roudné B – Neplachov  0:3 (0:1)

Střelci: Šubrt, Průcha, Blažek

Nastoupili:  Štěpán Bicek, Petr Švec, Pavel Frejlach, Lukáš Svobodný, Pavel Dušák, Jiří Dočkal,

Marcel Čada, Jiří Brčák, Martin Nekola, František Šubrt, Miloš Průcha

Střídali: Petr Šafář, Pavel Čada, Lukáš Blažek

Komentář:  Poslední zápas v sezóně proti již postupujícímu týmu do okresního přeboru. Začátek zápasu byl v naší režii, když jsme domácí téměř nepustili na naší polovinu. Tlak jsme využili v 8. minutě po samostatné akci, kdy si František Šubrt obhodil obránce a střelou překonal brankáře. Po brance jsme se trochu zatáhli, za to domácí zesílili ve hře dopředu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, do prvního poločasu se výsledek nezměnil, a tak skončil hubeným jednobrankovým rozdílem. Ve druhé části byla vidět únava z horka, ale domácím dělala asi větší problémy. Náskok jsme navýšili po akci, ve které Roman Čada alias Průcha hlavičkou vstřelil druhou branku. Po celý zápas hrála bezchybně obraná řada, která nedala soupeři šanci, aby nám zápas ještě ztížili. V utkání padla třetí a poslední branka v závěru v podání Lukáše Blažka, který se dostal před brankáře a klamavým pohybem poslal míč na druhou stranu do branky.

Mistrovské utkání    25. kolo

Sobota   14.6.2008                              Neplachov – Rudolfov B  0:1 (0:1)

Nastoupili:  Štěpán Bicek, Petr Švec, Pavel Frejlach, Lukáš Svobodný, Martin Nekola, Jiří Dočkal,

Petr Šafář, Marcel Čada, Jiří Brčák, Lukáš Blažek, František Šubrt

Střídali: Pavel Čada

Mistrovské utkání    24. kolo

Sobota   7.6.2008                              Neplachov – Chrášťany  0:3 (0:3)

Petr Šafář, Marcel Čada, Jiří Brčák, Miloš Průcha, František Šubrt

Střídali: Martin Nekola, Lukáš Blažek

Komentář:  První utkání ze dvou na domácí půdě proti silnému soupeři atakující horní příčky tabulky. Známý soupeř přijel v dobré formě, která se bohužel našemu celku vytratila. Hosté byli důraznější již od prvních minut, první branku jsme obdrželi po chybě na kraji zálohy a přesné střele přes hráče směřující do šibenice. První půli jako bychom nestíhali a hosté navýšili náskok na dvě branky po skákající střele k tyči. Bez vyloženějších šancí jsme soupeře nevylekali, hosté naopak dokázali navýšit náskok již o tři branky do závěru prvního poločasu. Po přestávce se hra daleko zlepšila, nedocházelo k tolika chybám jako v případě první půle a souboje byli důraznější. Hosté byli stále nebezpeční, ale tříbrankový náskok jim stačil a spíše se soustředili na obranou činnost. Ve druhém poločase, i když jsme nedokázali soupeřovi vstřelit branku, byla hra znatelně lepší a nebýt chyb a obdržených branek, tak bychom mohli uhrát z výsledku druhého poločasu alespoň bod.

Mistrovské utkání    23. kolo

Neděle   1.6.2008                              Borek – Neplachov  2:2 (1:2)

Střelci: Brčák 2x

Komentář:  Vítěz tohoto zápasu bude v tabulce nad svým protivníkem. Borek má špatnou domácí bilanci, a tak jsme přijeli bodovat. Na rovném a lehce klouzajícím hřišti jsme se s přibývajícím časem sehráli a vážnější šance, po které byl František Šubrt ve vápně faulován, proměnil Jiří Brčák z penalty. Domácí se po obdržené brance drali dopředu a po přesné přihrávce a střele dokázali zápas vyrovnat. Naše odpověď netrvala, tak dlouho a po přímočaré akci, která začala u Lukáše Svobodného, se míč dostal až před brankáře, který nedokázal míč včas chytit a po závaru před ním Jiří Brčák vstřelil svou druhou branku v zápase. Do poločasu už domácí nedokázali gólově odpovědět. Druhý poločas měl náboj, domácím se podařilo vyrovnat a do konce zápasu zbývalo ještě plno času na vstřelení vítězné branky. Hra se přelévala z jedné půlky na druhou, největší šanci jsme měli krátce před koncem, ale když Lukáš Blažek nedokázal ani na dvakrát překonat brankáře utkání skončilo remízou.

Mistrovské utkání    22. kolo

Neděle   25.5.2008                            Neplachov – Pedagog ČB  3:1 (2:1)

Střelci: Šubrt, M. Čada, Brčák

Petr Šafář, Marcel Čada, Lubomír Pudil, Lukáš Blažek, František Šubrt

Střídali: Miloš Průcha, Pavel Čada, Jiří Brčák

Komentář:  Po dvou porážkách z posledních kol nás přijel přivítat soupeř, kterému jsme měli z podzimu co oplácet. Na domácím hřišti nás porazili tvrdou hrou, a z naší strany neproměněnými šancemi. Hra na perfektně připraveném trávníku jakoby předurčovala průběh utkání. První branka nepřišla z vytvořených šancí, ale po trestném kopu, kdy František Šubrt technicky „šajtlí“ překonal zeď i brankáře a připsal si tak 10 branku v sezóně. Hosté se nedali a po střele, kterou Štěpán Bicek vyrazil, dokázali dorazit balón do prázdné brány. Další gólová šance přišla po faulu při rohovém kopu a kterou následně proměnil Marcel Čada. Druhá půle přinesla také šance, ale zatím bez výsledku. Zápas byl vyrovnaný a brankový rozdíl se mohl každou chvíli měnit. Rozhodnutí přišlo na konci, když byl nejprve vyloučen hostující hráč a v úplném závěru po faulu ve vápně vstřelil z penalty svou 15 branku Jiří Brčák.

Mistrovské utkání    21. kolo

Sobota   17.5.2008                            Horní Stropnice  – Neplachov  4:0 (3:0)

Petr Šafář, Marcel Čada, Martin Nekola, Miloš Průcha, František Šubrt

Střídali: Lukáš Blažek, Pavel Čada

Komentář: Zápas, proti momentálně třetímu týmu tabulky s oslabením v hráčském kádru o elitního střelce, nezačal nejlépe. Domácí se tvrdou a důraznou hrou dostávali blíže k naší brance a po rychlé akci zakončující hráč vstřelil vedoucí branku. Snaha vyrovnat se nepodařila a po chybě jsme prohrávali již o dvě branky. Útočné akce končily z větší části před vápnem, a když už jsme se dostali před branku, tak šance skončila buď neodpískaným tvrdým faulem jako v případě Františka Šubrta nebo nedostatečným zakončením. Domácím se podařila vstřelit do půle ještě třetí branka. Druhy poločas se herně projevoval z naší strany lépe, ale jedna až dvě neproměněné šance nás nezachránily. Naopak domácím se podařila vstřelit z penalty čtvrtá a poslední branka v zápase ve kterém domácí na šikmém tvrdém hřišti spolu s tvrdou hrou a nakopávanými míči dokázali zaslouženě zvítězit.

Mistrovské utkání    20. kolo

Neděle   11.5.2008                            Neplachov – Nové Hodějovice  0:1 (0:1)

Petr Šafář, Marcel Čada, Jiří Brčák, Martin Nekola, František Šubrt

Střídali: Lukáš Blažek, Miloš Průcha, Pavel Čada

Komentář:  Po posledním vyhraném zápase nás čekal soupeř proti kterému jsme nedokázali z našich duelů uhrát lepší výsledek jak remízu. Do úvodu jsme vstoupili poměrně aktivně, ale k větší šanci chyběla finální přihrávka. Gól se nám podařilo vstřelit, ale rozhodčí odpískal ofsajd. Špatnou bilanci s hostujícím týmem potvrdila úvodní branka v zápase, když se prosadil momentálně nejlepší střelec Benda, který tak odskočil od Jiřího Brčáka v tabulce střelců o dvě branky. Do poločasu se ještě odehrály nadějné šance na gól, ale vyrovnat se nepodařilo. Ve druhé části měla hra spád první půle, do gólové šance jsme se dostávali pomalu a její úspěšné proměnění se nepodařilo provést. Hosté se dostávali do šancí rychlými protiútoky, ale navýšení skóre se již nekonali. Ani čtvrté společné utkání nám body nepřineslo a se střeleckou potencí v tomto zápase jsme prohráli.

Mistrovské utkání    19. kolo

Sobota   3.5.2008                              Kamenný Újezd B– Neplachov  0:4 (0:2)

Střelci: Šubrt 2x, Brčák 2x

Petr Šafář, Martin Nekola, Jiří Brčák, František Šubrt, Miloš Průcha

Komentář:  Slabší soupeř, tabulkově v pásmu sestupu, potřeboval v tomto zápase bodovat. Hra a postupný tlak, jaký jsme si vytvořili, byl zakončený brankou kterou vstřelil po průniku František Šubrt. Domácí byli v první půli téměř neškodní, a když se jim nepodařila vstřelit vyrovnávající branka, tak my jsme udeřili a druhý gól vstřelil Jiří Brčák. Další branky přišly ve druhém poločase. Nejprve domácí zlepšili svojí hru a byli velmi nebezpeční. Tlak domácích přerušil opět František Šubrt třetí brankou. Kdo by čekal rozhodnutý zápas, tak se mýlil, domácí nás dokázali přehrát, ale měli smůlu v koncovce, když většina šancí míjela naší branku a zbytek pochytal Štěpán Bicek. Domácí nás přehrávali, ale my jsme byli tím, kdo určoval stav utkání a po průniku a přihrávce Šubrta vstřelil Jiří Brčák svojí druhou branku a završil výsledek na čtyřbrankový rozdíl. Herně pro domácí lepší zápas, ale výsledkově lepší zápas pro nás, skončil vysokým rozdílem.

Mistrovské utkání    18. kolo

Neděle   27.4.2008                           Neplachov – Dolní Bukovsko B  2:2 (0:2)

Střelci: Průcha 2x

Střídali: Miloš Průcha

Komentář:  Derby s týmem, který nás po podzimní části v tabulce předběhl a kterého jsme na podzim porazili. Hosté se od úvodu tlačili na naší branku a ukazovali jejich styl hry, na kterou jsme moc nenacházeli odpověď. Hosté hráli aktivně, ale přeci jsme si vypracovali první a poslední gólovou šanci v prvním poločase, když šel Martin Nekola sám na brankáře, ale v poslední chvíli ho atakující protihráč zpomalil a z gólové střely se stala malá domu. Hosté udeřili a vstřelili první branku v zápase. Na gól jsme neodpověděli, za to hosté svůj náskok navýšili, když jsme si nepobrali ve vápně protihráče. Druhá část hry byla lepší, ale vstřelenou branky zatím nepřinesla. Zvrat v zápase nastal po vystřídání a vstupu do hry famózního Miloše Průchy, který po několik strávených minutách na hřišti, vstřelil po špatném soupeřově odkopu, hlavičkou první branku. Po snižující brance hosté fyzicky i psychicky odpadli a Miloš Průcha svou druhou brankou v zápase vyrovnal. Vypjaté utkání s několika hrubými zákroky, ale konečným zaslouženým výsledkem především za druhý poločas.

Mistrovské utkání    17. kolo

Sobota   19.4.2008                            Loko ČB B – Neplachov  2:1 (2:0)

Střelci: Brčák

Komentář:  Po domácí výhře nad Nemanicemi nás přivítal těžký soupeř bojující o postup do okresního přeboru. Síla týmu vyplývala vidět ze hry, kdy domácí kombinovali narážečkami. Hra se přesouvala z jedné poloviny hřiště na druhou. První vážná a gólová šance přišla po deseti minutách hry, kdy domácí nezvládli ofsajd systém a Jiří Dočkal se po přesně načasované přihrávce ocitnul sám před brankářem, ale kliku doprava brankář vykryl a branka nepadla. Domácí se snažili hrát na rychlé útoky a z jedné šance vybojovali přímý kop, který skončil v naší síti. I když jsme si další vyloženou šanci nevypracovali, tak jsme soupeře ohrožovali. Do první půle jsme obdrželi ještě druhou branku. Po přestávce domácí vystřídali a v úvodních minutách nám dělali problémy. Tlak, který jsme ve druhém poločase vytvářeli, rostl s koncem utkání a po centru z pravé strany vstřelil Jiří Brčák snižující branku. Do konce zápasu zbývalo 10 minut, ale vyrovnat se nám už nepodařilo. Po bojovném zápase s těžkým soupeřem jsme sahali do poslední minuty na remízu.

Mistrovské utkání    16. kolo

Neděle   13.4.2008                            Neplachov – Nemanice B 4:2  (3:0)

Střelci: Blažek, Brčák 2x, Šubrt

Střídali: Martin Nekola, Pavel Čada

Komentář:  Po dvou střetnutí bez vítězství a proti dalšímu slabšímu soupeři byla již nutnost tříbodového zisku. Od úvodních minut jsme měli převahu, která se každou minutou zvětšovala. Dostávali jsme se do plno gólových příležitostí, ale zatím bez úspěchu. Přibližně až pátá vyložená šance se proměnila, autor Lukáš Blažek pohotově kuchlem zamířil do horní pravé části branky. Druhá branka přišla po faulu na aktivního Lukáše Blažka a penaltě kterou proměnil Jiří Brčák. Mezi brankami byly další šance, třetí zápis přišel po centru z pravé strany a vráceném míči do vápna, střelec branky Jiří Brčák. Hosté byli bezbranní a v tomto zápase nebyli soupeřem. Po poločase jsme navýšili náskok na čtyřbrankový po přímém kopu, když František Šubrt tvrdou střelou překonal brankáře, kterému střela prošla mezi nohama a míč se doplazil za brankovou čáru. Po této brance jsme trochu zvolnili a hosté využili situace a snížili náskok. I ve druhé půli byly šance, ale další branku jsme již nevstřelili. Hosté ještě jednou brankou snížili na konečný dvoubrankový rozdíl.

Mistrovské utkání    15. kolo

Neděle   6.4.2008                              Ševětín B – Neplachov  1:0  (1:0)

Komentář:  Z utkání proti aktuálně poslednímu týmu tabulky měl být zisk tří bodů a zlepšení skóre. Domácí hojně posílení o hráče z A- týmu potřebovali nutně bodovat. Posílení bylo znát a zpočátku jsme se těžko dostávali do zakončení.  V polovině zápasu se domácí ujali vedení, když po sporném faulu byla odpískána penalta. Vyloženou šanci na vyrovnání jsme neproměnili a ze zbylých útoků jsme do půle žádnou branku nevstřelili. Druhá část byla z našeho pohledu aktivnější, ale stále bezbranková. Když už se nám po pěkné kombinaci a úniku Jiřího Dočkala, který byl faulován, podařila gólová příležitost, tak rozhodčí zákrok nepískl. Sporný moment, byl ještě jeden, ale rozhodčí faul také nepískl. Nedůsledností jsme dali soupeři šanci na navýšení náskoku, ale naštěstí se tak nestalo. V závěru zápasu, už domácí nenechali nic náhodě a zdržování střídáním spolu s krátkým nastavení od rozhodčího zakončilo druhé jarní kolo bez zisku bodu.

Mistrovské utkání    14. kolo

Neděle   30.3.2008                            Neplachov – Úsilné  0:0

Střídali: Martin Nekola, Miloš Průcha

Komentář:  V prvním jarním kole jsme přivítali tým Úsilné, který nás v podzimní části porazil. Utkání nezačalo nejlépe a po první chybě po patnácti vteřinách jsme chybnou rozehrávkou nechali soupeře, aby se dostat do první vyložené šance, kterou ovšem Štěpán Bicek dobře vykryl. Naše šance přišla také, kdy se po narážečce ocitnul Petr Šafář sám před brankou, ale nedokázal ji trefit. S postupem času jsme se dostávali blíže k hostující brance, ale vyložené šance jsme už neměli. První půle, tak skončila bez branek. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako první, s tím rozdílem, že jsme si nevypracovali žádnou vyloženou šanci a většina útoků končila ve středu pole nebo bez patřičného zakončení. Útok dostával vysoké míče těžké na zpracování a ve většině případů bez podpory záložní řady. Nejvíce možností bylo z centrů ze stran, ale jeden hráč ve vápně nemohl proti přesile uspět. Utkání s minimem šancí a s ještě méně střel na branku skončilo bezbrankovou remízou.