mapa

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Úřední deska > Společnost EG.D - informace o budoucích plánovaných odstávkách elektrické energie

Společnost EG.D - informace o budoucích plánovaných odstávkách elektrické energieVyvěšeno: 12. 8. 2021
Sejmuto: 30. 11. 2021

 

Od 1. září mění společnost EG.D na části svého distribučního území způsob, jakým bude informovat zákazníky o plánovaných odstávkách elektrické energie.

Touto změnou sjednotíme ohlašování plánovaných odstávek elektřiny na celém našem distribučním území.

Zvolili jsme přitom tu nejjednodušší, nejrychlejší a nejekologičtější možnost a tím je elektronické oznámení. Nic to ale nemění na tom, že o každé plánované odstávce budeme obce i města informovat 15 dní dopředu přes datovou schránku jako nyní.

Tato změna se od září bude týkat celých jižních Čech a části kraje Vysočina.

Právě Vás chci požádat o spolupráci s předáním informací vašim občanům. Čím více jich bude službu využívat tím lépe budou informováni a připraveni na plánovanou odstávku elektřiny. Dále budou dostávat informace o poruchách na hladině vysokého napětí.

Jedná se o bezplatnou již provozovanou službu Distribuce24.

V příloze Vám zasílám dva soubory, textovou část s vysvětlením, proč takto postupujeme a druhý soubor je přímo letáček s informací vč QR kódu pro přímé zahájení registrace.

Budu Vám vděčen, poskytnete-li tuto informaci občanům ve všech formách, které máte k dispozici. Jedná se např. o úřední desku, internetové stránky, zpravodaj atd. Ideální je zveřejnění obou dokumentů, v případě omezeného prostoru poprosím o zveřejnění toho ve formátu .pdf (barevný).

I když Vám i nadále budeme posílat informaci o odstávkách do datových schránek. Může tak obcím s informacemi o bezproudí výrazným způsobem pomoci i portál Distribuce24. I v něm totiž informace o odstávkách starostové získají. Najdete tu seznam všech odběrným míst na katastrálním území.  Ve svém účtu si nastavíte kontaktní údaje, na které pak budeme ještě zvlášť posílat informace o odstávkách, poruchách nebo servisních pracích.

Zaregistrovat do portálu se dá jednoduše na webu www.egd.cz/d24 a pro registraci starostům stačí přístup do datové schránky kvůli autorizaci.

Pokud si nebudete s registrací vědět rady, tak Vám jako municipalitě s registrací rád pomohu. 

 

Oblastní manažer.

Miroslav Točín

Oblastní management

T  +420 387 86-88 12

M +420 606 759 882

E miroslav.tocin@egd.cz

EG.D, a.s.

Budějovická 1400

Tábor

390 02 Tábor

egd.cz

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 12. 08. 2021 22:37